Historia Hufca Lubliniec

Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś czym się jest.

Harcerska Akcja Letnia - Kokotek 2012

Obóz w Krzywym Zwierciadle

Na dwa tygodnie (6-19.08.2012) w Kokotku spotkali się reprezentanci drużyn harcerskich i starszoharcerskich z Lublińca, Kalet, Boronowa, Bzinicy, Kochanowic. Licznie, bo w aż ośmiu zastępach tworzyli z zapałem obozową rzeczywistość. Uczestniczyliśmy w wyjątkowym czasie jubileuszu. Razem z innymi obozami i koloniami korzystaliśmy z tego, co przygotowali dla nas starsi harcerze. Wystawa w namiocie cyrkowym według zamysłu druhny Iwony i druha Bartka przybliżyła nam historię n a s z e g o harcerstwa. Festiwal piosenki pokazał, że instruktorzy, gdy byli młodsi też śpiewali podczas Coco. Wyróżnieniem dla obozowiczów był udział w grze miejskiej w Lublińcu. W naszej pamięci pozostaną podchody prowadzone przez druha Sebastiana dalekimi ścieżkami i spartakiada dziwnych konkurencji jak kręcioł czy popychanie piłki nosem. Na basenie królowała balonówka i tylko pozornie zimna woda. Najsilniejsi harcerze ścierali się w rugby z drużyną z Krakowa. Być może dlatego podczas ślubów było tak wiele par. ;) I całym zgrupowaniem spotkaliśmy się przy ogniu pośród harcerskich pieśni. na dawnej ogniskowej polanie. Wyjątkowa była wędrówka w noc spadających gwiazd, gdzie poza meteorytami, jak na harcerzy przystało, szukaliśmy północy z druhem Patrykiem. Wielu odważnych obozowiczów ukończyło próbę Robinsona i Trzech piór. Odbyły się także przyrzeczenia w obydwu szczepach. W braterskiej atmosferze wokół harcerskiego ognia. Podczas zakończenia dnia magiczny Kokotkowy napój druhny Ani, niezachwycający wszystkich w smaku, dodawał sił. A ostatniego wieczoru wspomnienia pozostały w zwierciadlanych kolorowych kamyczkach - prezencie dla każdego.

Ananas

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wkrzywymzwier2012

Śladami lublinieckich harcerzy

W dniu 10 sierpnia harcerze z Lublińca, Krakowa i Toszka, wzięli udział w zorganizowanej z okazji Jubileuszu 85-lecia Hufca i 45-lecia Ośrodka Harcerskiego w Kokotku grze miejskiej zatytułowanej "Śladami lublinieckich harcerzy". Gra została przeprowadzona wg. pomysłu druha Marka Budzyńskiego. By grę ukończyć harcerze musieli się wykazać sprawnością fizyczną, znajomością alfabetu Morse'a, umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy, czy spostrzegawczością. Najważniejszym jednak celem gry było przypomnienie sylwetek zasłużonych harcerzy naszego hufca oraz oczywiście dobra zabawa.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gramiejsk2012harc
 
Jubileuszowy Apel

11 sierpnia 2012r. Apelem - nasz Hufiec rozpoczął świętowanie Jubileuszu 85-lecia swojego istnienia i 45 rocznicę wybudowania Ośrodka Harcerskiego w Kokotku. W Apelu wzięli udział harcerze z Lublińca, Krakowa, Toszka i Czerwionki-Leszczyny, starzy weterani kokotkowych obozów, a także harcerze i instruktorzy przez lata związani z naszym hufcem (przybyli także byli hufcowi dh hm Henryk Robak i dh hm Tadeusz Robak). Nie zabrakło władz harcerski i lokalnych. Podczas apelu mogliśmy podziwiać sztandar pierwszej przedwojennej żeńskiej drużyny harcerskiej im. Królowej Jadwigi w Lublińcu z brzozowym drzewcem.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
apeljub2012

Jubileuszowe zdjęcie

Po apelu - wszyscy uczestnicy Jubileuszu udali się na amfiteatr by tam zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Kliknij by zobaczyć więcej zdjęć
zdjeciejub2012
 
Drzewka Pamięci

"Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość."
 Jan Paweł II

Kolejnym punktem obchodów Jubileuszu było zasadzenie drzewek pamięci - tym harcerzom, którzy odeszli już na wieczną wartę, a który byli budowniczymi naszego Ośrodka i wieloletnimi instruktorami Hufca Lubliniec. Mamy nadzieję, że drzewa te przypominać nam będą o nich i nigdy nie pozwolą zapomnieć. Drzewkami uczciliśmy pamięć: dh. Krystyny Rożniewskiej, dh. Mariana Ożarowskiego, dh. Juliusza Kulę, dh. Joachima Kurpierza, dh. Zenona Zbączyniaka, dh. Romana Krupskiego.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
drzewkapamieci2012 
Harc-banner

Podczas Jubileuszu można było sobie zrobić zdjęcie ze specjalnym kokotkowym harc-bannerem. Zapraszamy do wyszukania i pobrania swoich zdjęć.

Kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć
harcbanner2012