Jubileusze OH

18th z Chester 1996r.

Dwa lata po wizycie harcerzy ze Szczepu "Milenium" w Chester, 21 lipca 1996r. na wspólny obóz do Kokotka przyjechali skauci z Anglii z 18th (St Mary's). Opiekunami grupy Skautów byli: Frank Hough (policjant) z żoną Sylvią oraz Terry Coe (strażak). Uczestnikami obozu byli: James Hurst, Gavin Wood, Colin Hamilton, James Milner, Charles Milner, Edward Tarratt, Peter Gosling, Graham Webb, Paul Hardy, David Ricketts, Graham Bailey, Jonathan Yates, Tristan Jones oraz Ian Ivens.

12skaucikokotek1996
12skaucikokotek19962a

Harcerze z Lublińca i skauci z Chester - rozbili namioty na obozowisku "Krystynka". Wspólnie wykonali pionierkę obozową, zwiedzili Stanicę i odwiedzili druha Mariana w jego radiostacji:). Uczestniczyli też we mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej w Kokotku.

12skaucichesterurzad20182asd

12skaucikokotek199623a

12chester2018tg4r4

1212skaucikokotek199623a23

Podczas 12 wspólnych dni - przewidziano sporo atrakcji i wycieczek. Harcerze wraz ze skautami odwiedzili Lubliniec, gdzie spotkali się z władzami miasta, policjantami i strażą pożarną.

12skaucichesterurzad2018
12skaucichesterurzad20182
Opiekunowie grupy Skautów - drugi od lewej Frank Hough, trzeci od lewej Terry Coe.
12skaucichesterurzad201823

A tak te chwile zarejestrowała kamera:)

Pojechali do Oświęcimia, gdzie zwiedzili były niemiecki obóz koncentracyjny "Auschwitz". Jak wspomina druh Bogdan Widera, na skautach wizyta ta zrobiła olbrzymie wrażenie. Kolejna wycieczka zaprowadziła skautów na Jasną Górę, a także do Mirowa i Bobolic, gdzie goście z Anglii przespacerowali się między średniowiecznymi zamkami. Skauci zwiedzili też Warszawę.

12skaucichesterurzad20182as

Podczas pobytu w Kokotku poznali urok harcerskich ognisk, wzięli udział w harcerskich grach terenowych, uczestniczyli w kultowym Festiwalu Piosenki "Coco", sprawdzili swoją tężyznę fizyczną w Spartakiadzie obozowej, korzystali z pięknej pogody - pływając na naszym harcerskim basenie, w końcu obejrzeli popisy strażaków oraz żołnierzy z lublinieckiej jednostki wojskowej. Na nudę nie mogli narzekać:)

12skaucichesterurzad201823awgg

12skaucichesterurzad201823aw
1212skaucikokotek1996awsw
1212skaucikokotek199623aas

Kokotek opuścili 2 sierpnia.

12skaucikokotek199623hy

12chester29018yhyas

12chester2018tg

Po skautach poza wspomnieniami pozostały chusty i koszulka:)