Historia Hufca ZHP Lubliniec

Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś, czym się jest

Güntersberge 1970r.

W lipcu 1970r. (od 7 do 25), do Güntersberge na Międzynarodowy Obóz dziecięcy w NRD, wyjechała grupa lublinieckich harcerzy. Komendantem obozu, części lublinieckiej, był druh Konrad Kupilas (z Kalet), zaś towarzyszyła mu jako członek kadry druhna Krystyna Rożniewska. Grupa liczyła 21 osób i byli to głównie harcerze z Lublińca, Kalet i Dobrodzienia, wśród których znaleźli się: Kupilas Henryk, Ceniuk Janina, Cecota Marek, Golasz Grzegorz, Gaczek Mariusz, Wójcik Janusz, Wójcik Barbara, Szykowny Wojciech, Szykowna Teresa, Knebel Gabriela, Kula Grażyna, Kucharski Grzegorz, Ostrowski Jacek, Ożarowski Jerzy, Pisarski Eligiusz, Stojak Paweł, Tomanek Jolanta, Weber Elżbieta, Zieliński Krzysztof i Rożniewski Jacek.

12nrd2017tgy6789