Różne

Pozdrowionka z obozu

Dzięki druhowi hm. Hubertowi Zorawikowi, byłemu komendantowi Hufca Ruda Śląska i byłemu sekretarzowi Rady Naczelnej ZHP, udało nam się pozyskać serię kartek wykonanych przez 66 Drużynę Harcerską "Szare Szeregi" z Tarnowskich Gór, wykonaną  podczas obozu. Niestety nie wiemy kiedy powstały i kto był ich twórcą:(

66kartaoboz1

66kartaoboz12

66kartaoboz123

66kartaoboz1234

66kartaoboz12345

"Leśne przygody"

Pierwszą grę planszową jaką udało nam się pozyskać do naszego Muzeum są "Leśne Przygody", kultowa gra wydawana w latach 60, 70 i 80.

graplanszowa2016rtgyh

Gra miała na celu naukę zachowań w lesie. Składa się z planszy i wspaniałego rozkładanego domku w jej centrum.

graplanszowa2016rtgyh2

Zasady gry są proste i przypominają popularną grę w "Chińczyka", czy "W człowieku nie irytuj się". Harcerską ciekawostką jest, jedna ze "stopek" -  rysunek harcerza, który biegnąc przewraca się przez wystający konar.

graplanszowa2016rtgyh27

A oto oryginalna instrukcja, która otrzymaliśmy od pani Magdy:)

lesneprzygpodyinstr2017