Royal Rangers

Royal Rangers jest międzynarodową, chrześcijańską, międzywyznaniową organizacją skautową działającą od 1962 roku. Na chwilę obecną liczy około 250 tysięcy Rangersów - dzieci, młodzieży i liderów, którzy biorą udział w zorganizowanych zajęciach skautowych w ponad 95 krajach na całym świecie. Pierwszy obóz skautowy Royal Rangers w Polsce miał miejsce w Kopanicy w 1998r.

400px Royal Rangers.svg

Royal Rangers Polska na naszej Stanicy Harcerskiej - organizował w latach 2011-2015 kilka obozów letnich dla skautów w wieku od 7 do 17 lat. Różne szczepy Rangersów prowadziły Akcję Letnią w grupach od 150 do 450 osób.

Pierwszymi Rangersami na Kokotku byli skauci z 10 Szczepu RRP z Warszawy oraz 15 Szczep RRP z Krapkowic. Ich obóz zatytułowany był "W 80 dni dookoła świata", a jego fabuła opierała się na książce Juliusza Verna, pod tym samym tytułem.

W 2014r. do Kokotka zjechali skauci Royal Rangers z całej Polski na Comporamę.

kokotek2011rangers23as43aas

Tak o obozie napisali skauci z Krapkowic: Już pierwszy wrześniowy dzwonek oznajmił, że rozpoczęła się szkoła. Coraz chłodniejsze noce i dni przypominają, że nadchodzi jesień, ale my w naszych wspomnieniach wciąż wracamy do lipcowego ogólnopolskiego obozu w Kokotku - Camporamy 2014, w którym uczestniczyło ok. 600 skautek i skautów z całej Polski. W bazie ośrodka ZHP stanęły namioty i rozlokowaliśmy się na 7 podobozach. W czasie zajęć dopołudniowych pracowaliśmy na swoim podobozie, gdzie mogliśmy budować wzajemne relacje ze skautami ze szczepu z Gliwic (znajomego) i z Opola. Popołudniowe zajęcia przygotowywane przez szczepy "Jedni - Drugim" odbywały się na boisku, pod wiatą, w amfiteatrze lub na jadalni. W różnych miejscach można było spróbować swoich sił: warsztaty z decoupage, warsztaty z gipsu/gliny, warsztaty muzyczne, gry logiczne i planszowe, walki rycerskie, wyplatanie bransoletek, grawerowanie, skoki na trampolinie, chodzenie na szczudłach i wiele innych zajęć towarzyszyło nam w czasie wspólnego obozowania.  Był również czas na zabawę, taniec oraz wspólne śpiewanie i modlitwę. Przy blasku ogniska i przy dźwiękach gitar nasze słowa niosły podziękowanie  do Boga, Dawcy wszelkiego dobra w naszym życiu.  To dzięki Jezusowi mogliśmy spędzić ten czas razem w jedności i służąc sobie nawzajem wypełniając jedno z Jego przykazań:  „Przyjmujcie jedni drugich, jak i Chrystus przyjął nas" (Rz 15,7). A kto nie był niech obejrzy sobie zdjęcia, dzięki którym możemy przedłużyć wakacyjne wspomnienia. Czuwaj! ... i do następnej przygody."

rangers2017a
rangers2017a2
kokotek2011rangers23as4532

Od kilku lat OH Hufca Lubliniec w Kokoteku jest dla RRP bazą szkoleniową, gdzie corocznie prowadzą oni Treningi Instruktorskie przygotowujące do pracy wychowawczej nowych instruktorów.

rangers2017aas
kokotek2011rangers23as43a
rangers2017aasas

Przez ostatnich 7 lat naszej Stanicy w Kokotku odbyło się wiele spotkań, warsztatów i kursów dla kadry instruktorskiej i młodszej Rangersów.

kokotek2011rangers23as
rangers2017aasas2rangers2017aasas2a4
rangers2017aderr

Także w tym roku do Kokotka zawitają skauci z Royal Rangers. Cieszymy się, że nie tylko dla nas Kokotek jest drugim domem:) i z chęcią do tego domu zapraszamy każdego skauta i harcerza. Bo wszyscy jesteśmy jedną wielką skautową rodziną. A że się różnimy - to nic, bo różnimy się pięknie:) i w tym tkwi skautowa siła.

kokotek2011rangers23as43aas3

hm. Jan Zając KOMENDANT GŁÓWNY RRP