Nagrody i wyróżnienia

List pochwalny Naczelnika ZHP:
List Pochwalny Naczelnika ZHP jest wyróżnieniem, przyznawanym corocznie w Dniu Myśli Braterskiej instruktorom pełniącym funkcję drużynowego, których postawa jest godnym naśladowania przykładem zaangażowania w pracę na rzecz zuchów i harcerzy. List pochwalny drużynowy może otrzymać tylko raz. List pochwalny po raz pierwszy pojawił się - jako nagroda dla drużynowych - w DMB w lutym 2008r.

Instruktorzy i instruktorki Hufca Lubliniec, którzy otrzymali to wyróżnienie:
2009 - druhna Katarzyna Golczyk i druh Szymon Furman
2010 - pwd. Anna Kimel i pwd. Patryk Antos
2011 - pwd. Katarzyna Wesołowska i pwd. Milena Sady
2012 - pwd. Martyna Czech, pwd. Łukasz Krzemiński i pwd. Sebastian Piotrowski
2017 - pwd. Beata Nowińska

gaklalist2017trfgta
Druhna Anna Kimel i druh Patryk Kimel - otrzymują List Pochwalny Naczelnika ZHP
podczas Gali Mistrzów Harcerstwa w Katowicach w 2010r.

galagotonowins2017rtga
Druhna Beata Nowińska otrzymuje List Pochwalny Naczelnika ZHP
podczas Gali Mistrzów Harcerstwa w Katowicach w 2017r.

Gala Mistrzów Harcerstwa
Gala Mistrzów Harcerstwa jest uroczystością, podczas której wyróżnieni zostają instruktorzy Chorągwi Śląskiej ZHP statuetką „Mistrza Harcerstwa” za miniony rok kalendarzowy. Gala jest organizowana od 2010r. Instruktorzy chorągwi nominowani są kilkunastu kategoriach, między innymi: Najlepszy Komendant Hufca, Przedsiębiorczy Skarbnik – Księgowy, Harcerski Menager, Twórczy Programowiec – Specjalista, Kształceniowiec Na 6, Złoty Senior, Bratnia Dusza, Pomocna Dłoń, Strażnik Prawa, Bądź widoczny, Pierwszy wśród najlepszych.

galamistrzow2017tyu

Instruktorzy Hufca Lubliniec nomonowani i wyróżnieni podcza Gali:
2010 - nominowany i wyróżniony w kategorii "Harcerski Menager": druh hm. Krzysztof Zbączyniak
2010 - nominowana w kategorii "Namiestnik Kumpel": druhna hm. Jolanta Famuła

galamistrzowmenager2017uyjhDruh Krzysztof Zbączyniak na I Gali Mistrzów Harcerstwa w Katowicach w 2010r.

Honorowe Wyróżnienie „Niezawodnemu Przyjacielowi”
Honorowe Wyróżnienie „Niezawodnemu Przyjacielowi” jest wyrazem największego uznania Związku Harcerstwa Polskiego dla osób niebędących członkami ZHP. Wyróżnienie to przyznaje Naczelnik ZHP corocznie w Dniu Myśli Braterskiej 22 lutego, z własnej inicjatywy lub na wniosek komendanta chorągwi.

Wyróżnienie to przyznano:
2017 - panu Edwardowi Maniurze, burmistrzowi miasta Lublińca

maniralaska2017rty
Harcerska Impreza Plenerowa (HIP) - Ośrodek Chorągwiany w Chorzowie 2017r.
druhna komendatka Hufca Lubliniec
- wręcza laskę skautową panu burmistrzowi Edwardowi Maniurze

Medal "Zasłużony dla Hufca ZHP Lubliniec"
Z okazji 45-lecia Ośrodka Harcerskiego w Kokotku, oraz 90-lecia istnienia Hufca ZHP Lubliniec - została opracowany Medal "Zasłużony dla Hufca ZHP Lubliniec", który został przyznany osobom, które przez wiele lat działały w Hufcu ZHP Lubliniec, przyczyniały się do rozwoju i rozbudowy OH w Kokotku, oraz były przyjaciółmi harcerstwa lublinieckiego.

xasluzony2017ytujggf
Medal - Zasłużony dla Hufca ZHP Lubliniec

Medale otrzymali:
druh Lech Budzyński, druh Henryk Budzyński, druhna Anna Miedźwiedzik, druh Krzysztof Zbączyniak, druh Zbigniew Babiuch, druh Kajetan Zbączyniak, druh Mariusz Maciów, druh Hubert Zorawik, druh Marek Budzyński, druh Bartłomiej Zbączyniak, druhna Anna Kimel, druhna Ewa Bebłot, druhna Katarzyna Łukawska-Pasternak, druh Piotr Widera, druh Bartłomiej Busz, druh Jakub Wilk, druh Adam Kolasa, druh Bogusław Widera, druh Franciszek Janeczek, druh Anatol Muszała.

odznaczeniemedlahufca
odznaczeniemedlahufca2
Uroczystość Jubileuszu 45-lecia OH w Kokotku w 2012r.
medale wręcza ówczesna komendantka Hufca Lubliniec - druhna Aleksandra Miedźwiedzik

Rozkazy specjalne Naczelnika ZHP 2008-2017

Archiwum Hufca ZHP