Kurs przybocznych - "Szaniec" 1998r.

Latem 1998r., od 6 do 19 lipca w Ośrodku Harcerskim w Kokotku odbył się Kurs Przybocznych "Szaniec". Komendantem kursu był druh Bartek Zbączyniak, oboźnym druh Tomasz Krupski, a instruktorem programowym druhna Anna Miedźwiedzik i druh Mariusz Maciów (dochodzący).

12szaniec1

W kursie uczestniczyło 21 harcerzy i harcerek naszego Hufca.

Zastęp Alek
12szaniec2

Bartek Osiński (zastępowy), Piotrek Sotopietra, Wojtek Kuźnik, Szymon Rozmuszcz, Darek Synowiec, Łukasz Karnatowski

Zastęp Zośka

12szaniec4

Miłka Doleżych (zastępowa), Marlena Sowa, Kinga Swoboda, Ewa Krupska, Agata Wojnarowska, Ola Szczepanik

Zastęp Alek

12szaniec5

Katarzyna Musioł (zastępowa), Sylwia Lebrecht, Asia Walo, Anna Ożarowska, Ilona Kubiś

Zastęp Rudy

12szaniec3

Małgosia Boś (zastępowa), Katarzyna Rozmuszcz, Magda Kopyto, Alicja Słoniewska

Hasłem i wizytówką kursu było zawołanie:
"Jesteśmy Szaniec - najlepszy kurs
jesteśmy "The best - of course".

12szaniec21

Pierwszym zdaniem jakiego musieli się podjąć uczestnicy kursu było przygotowanie obozowiska, poczynając od stawiania namiotów, budowy ogrodzenia i wartowni, a kończąc na zdobnictwie obozowym i placu apelowym.

12szaniec6

12szaniec7

12szaniec8

12szaniec17

12szaniec16

Program, kursu był bardzo napięty:) Kursanci pod czujnym okiem instruktorów Hufca uczyli się organizacji imprez harcerskich:)

12szaniec10

12szaniec11

Poznawali techniki harcerskie, historię Hufca i Harcerstwa oraz okolicę i jego tajemnice (piesza wędrówka do Koszęcina i spotkanie z leśnikiem, panem Tyrolem).

12szaniec20

Zorganizowali występ dla dzieci niepełnosprawnych w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Rusinowicach

12szaniec12

oraz dla pensjonariuszy Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu.

12szaniec14

Uczyli się piosenek harcerskich, co zaowocowało - występem na Festiwalu Leśnych Estrad "Coco 98".

12szaniec13

Nie mogło zabraknąć harcerskich ognisk i pląsów,

12szaniec9

a także dużej porcji sportu, co poskutkowało świetnymi wynikami na obozowej Olimpiadzie i na meczach siatkówki:)

12szaniec15

Po dwóch tygodniach wytężonej pracy i nauki:) przyszła pora na wręczenie patentów.

12szaniec18

12szaniec19