Radio Klub Harcerski w Londynie

Latem 1997r. (16 sierpnia), a następnie w grudniu tegoż roku po raz kolejny, druh Marian Ożarowski (SP9-ZAK) nawiązał łączność z druhem Krzysztofem Jasińskim, założycielem pierwszego harcerskiego radio klubu w Londynie nadającym pod znakiem G0ZHP. Radio klub działał w ramach Hufca Warszawa w Londynie.

sql2016rftg
SQL, którą otrzymał druh Marian Ożarowski
za łączność z okazji 50-lecia Hufca Warszawa w Londynie

Podczas wymiany korespondencji zrodził się pomysł wspólnego z harcerzami z Londynu, obozu w Ośrodku Harcerskim w Kokotku. Przychylny takiej formie spotkania był także ówczesny komendant Hufca Lubliniec druh Krzysztof Zbączyniak.

krzysztofjasinski2016rft
Druh harcmistrz Krzysztof Jasiński podczas pracy z młodzieżą harcerską

Niestety śmierć druha Mariana Ożarowskiego w sierpniu 1989r. przerwała obiecujący kontakt.

Ciekawe czy radio klub w Londynie jeszcze działa? Czy po tylu latach, jest jeszcze możliwe spotkanie z harcerzami z Londynu? Zobaczymy czas pokaże:)

G0ZHP.jpeg
SQL-ka Harcerskiego RadioKlubu z Londynu G0ZHP