Widokówki Kokotkowe

W naszym Hufcu nie funkcjonowała Poczta Harcerska. Jednak harcerze przybywający latem na Ośrodku Harcerskim w Kokotku - czasem potrzebowali wysłać kartkę z pozdrowieniami do swoich znajomych czy rodziny. Dlatego w różnych okresach w obiegu funkcjonowały kartki pocztowe z Ośrodka.

ohkokotekwid12

ohkokotekwid1
kartkakokotek19734r5t6y

ohkokotekwid14

ohkokotekwid13

W 1997r. powstała specjalna - 4-częściowa kolekcja widokówek, przygotowana z okazji XXX-lecia istnienia Ośrodka ZHP Lubliniec w Kokotku.

ohkokotekwid15
ohkokotekwid16
ohkokotekwid17

ohkokotek202345

Kiedy takich harcerskich kartek brakowało, harcerze, zuchy, a także (a może przede wszystkim cywile:)) posiłkowali się widokówkami z Kokotka - na których najczęściej przedstawiany był Ośrodek Wypoczynkowy "Silesiana".

ohkokotekwid19
ohkokotekwid1967
kokotekkartka1a
kokotekkartka12a