Wczoraj i dziś z harcerzami

Park Grunwaldzki w Lublińcu(Sedanstrasse), to miejsce w naturalny sposób związane z harcerzami Hufca Lubliniec. To tutaj, już przed wojną, bardzo często harcerze i harcerki organizowali swoje zbiórki, alarmy, ogniska, a nawet biwaki (w miejscu zwanym Polaną Pięciu Dębów). Na terenie kąpieliska, które mieściło się w Parku,  w latach 30-tych doskonalili swoje umiejętności - harcerze wodniacy. Po II wojnie światowej, harcerze nadal często korzystali z tego miejsca, bo przecież gdzie indziej, tak blisko miasta, można było poczuć się jak w lesie:), który dla harcerza jest drugim domem. Na zdjęciu zbiórka III zastępu I DM im. Tadeusza Kościuszki, która odbyła się  w 1946r. stoją od lewej: Marian Ożarowski, Piotr Benski (ówczesny Komendant Hufca), Marian Skorupa, Czesław Okręt, Ryszard Górski, nieznana osoba, Kazimierz Bromer, Henryk Tomczak, Zenon Kaczmarzyk. Dzisiaj miejsce to zostało troszkę zapomniane, zarówno przez harcerzy (oni znaleźli swój drugi dom w Kokotku) jak i przez mieszkańców miasta.

2017.03aaashy